wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz