środa, 25 maja 2016

Konstrukcja balustrady plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie zada pozwolenia na to oraz informowania tego faktu gminie poza kilkoma wypadkami.

Stawianie ogrodzenia PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc wyjątkowych wypadków.

Plot Winylowe na plot i furtę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m stawiane pośrodku dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów dróg prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania plot z plastyku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu winno określać rodzaj ogrodzenia, metodę dokonania jego instalacji a także zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Niekiedy do stawiania ogrodzenie PVC na plot i furtkę ze sztachetek potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia wolno zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej protestu. Protest może powstać w sytuacji, gdy zamierzane ploty plastikowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W przypadku kiedy projektowane ogrodzenia z PCV na plot i furtkę ze sztachetekmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zapoczątkowania prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz